+38(095)782-84-68 +38(096)973-60-06 SolarKarpathy1@gmail.com

Енергетична комісія Каліфорнії (CEC) одноголосно затвердила законопроект про обов’язкове оснащення сонячними панелями будинків, що будуються. Згідно з документом, усі забудовники штату будуть зобов’язані встановлювати фотоелектричні елементи на комерційні будинки з 2023 року, повідомляє «Хайтек+».

Влада штату впевнена, що рішення сильно позначиться на екології Каліфорнії – до 2050 року ефект буде порівнянний із щорічною відмовою від 2,2 млн бензинових автомобілів.

Новий законопроект, названий «Енергетичний код 2022», поширюється на всі комерційні будівлі. До цього списку входять готелі, офіси, медичні заклади, кінотеатри, роздрібні та продуктові магазини, а також ресторани та школи. Регулятори залишили лише два варіанти, за яких будівельні компанії зможуть уникнути установки сонячних панелей – при будівництві житлових будинків та спеціальних державних установ.

Пропозиція CEC також заохочує використання електричних теплових насосів для обігріву приміщень та водопроводу, використання акумуляторних блоків та встановлення зарядних пристроїв для електромобілів. Кінцева мета комісії проста — відключити всі будівлі у штаті від природного газу та повністю перейти на поновлювані джерела енергії до 2050 року.

«Енергетичний код 2022 року жорстко орієнтує будинки Каліфорнії на чисті, низьковуглецеві технології, які стануть основою нашого спільного шляху у майбутнє. Цей проект допоможе штату досягти найважливіших довгострокових цілей у галузі клімату та вуглецевої нейтральності», – заявив головний комісар CEC Дж. Ендрю Макаллістер.

Комісія навела дані, на основі яких було розроблено новий законопроект. За підрахунками регулятора, будинки та підприємства використовують майже 70% електроенергії Каліфорнії та несуть відповідальність за чверть викидів CO2 усередині штату. Реалізація нового плану скоротить витрати споживачів на $1,5 млрд. і знизить викиди CO2 на 10 млн. метричних тонн протягом 30 років.

Наразі законопроект направлений до Комісії з будівельних стандартів Каліфорнії (CBSC). Остання розгляне його у грудні 2021 року. У разі схвалення з боку CBSC закон набуде чинності з 1 січня 2023 року. Забудовники та їх підрядники, пов’язані з девелопментом, отримають рівно рік на підготовку до роботи у нових умовах.

Джерело: kosatka.media