+38(095)782-84-68 +38(096)973-60-06 SolarKarpathy1@gmail.com

У невеликому парку в районі Glòries (Барселона) міською радою було встановлено перше протиковзне фотоелектричне покриття площею 50 м², яке вироблятиме 7560 кВт*год на рік, цього достатньо для забезпечення електроенергією трьох будинків. Сонячні панелі встановлені в рамках прагнення міста до 2050 року стати вуглецево-нейтральним.

Міська рада виділила 30 тис. євро, решту покриває виробник Platio Solar. Рентабельність системи буде оцінена через півроку. «Нам доведеться оцінити знос, так як очевидно, це не те ж саме, що установка панелей на дах, хоча вони мають високу стійкість», – каже Елої Бадіа, відповідальний за надзвичайні кліматичні ситуації та екологічні перетворення в міській раді Барселони.

Щоб досягти в місті нульового рівня викидів, доведеться серйозно подумати про постачання багатоквартирних будинків екологічно чистою енергією. Так вважає Елої Бадіа, відповідальний за надзвичайні кліматичні ситуації та екологічні перетворення в міськраді Барселони.

А ось такі сонячні станції на тротуарі, зазначив чиновник, відкривають нові можливості. І не тільки для Барселони. Хоча, звичайно, існує ризик, що в місті з щільним населенням установка подібних тротуарів буде справою непростою.

Велика частина сонячної енергії в Іспанії надходить від великих ферм у віддалених районах, де земля дешевша, але які знаходяться далеко від населених пунктів. Зараз ми прагнемо збільшити пропускну здатність ближче до місця, де вона найбільше потрібна, в містах.

«Нам потрібно зосередити увагу на екологічній політиці для створення робочих місць, особливо на встановлення сонячних панелей на дахах висотою 1 метр», – каже Фернандо Прієто, виконавчий директор незалежного аналітичного центру Sustainability Observatory. «Це займе п’ять років, щоб виробити достатньо електроенергії для 7,5 мільйона чоловік, створити більше 15 000 робочих місць і скоротити викиди CO² на 4,2 мільйона тонн».

Також це допоможе знизити ціни на електроенергію і дозволить громадянам стати незалежними від енергетичних компаній, які домінують в галузі.

При попередньому консервативному уряді сонячні установки раптово зупинилися після введення штрафних податків. У 2018 році нова соціалістична коаліція скасувала податок, викликавши бум сонячної енергії, і тепер Іспанія займає 11-е місце в світі по сонячної енергії і восьме місце з поновлюваних джерел енергії в цілому.

Великі роздрібні торговці підключилися до справи, і тепер такі фірми, як Ikea, гігант електроніки Media Markt і універмаг El Corte Inglés, пропонують домашні сонячні установки по середній ціні 5 000 євро за будинок з трьома спальнями.

За матеріалами  The Guardan