2018 рік став проривом в Україні в сфері альтернативних джерел енергії. Близько 4500 СЕС було встановлено за рік - це рекордні 742,5 МВт нових «зелених» потужностей. Так, наприклад, в 2014 році наявністю сонячної електростанції могли похвалитися лише близько 20 сімей.
За останні десятиліття геліоенергетика стала справжнім проривом в області енергетики. З кожним днем сонячні електростанції все більше і більше набирають популярності у всьому світі завдяки своїй економічності, енергетичної незалежності та екологічності. Сонячна енергетика — реальний конкурент традиційним джерелам енергії. І не дивлячись на всі позитивні чинники, що впливають на наше життя, завдяки відновлюваної енергії, існує безліч міфів про сонячну енергетику. Деякі з них ми сьогодні розвіємо.
В еру забруднення навколишнього середовища, обмеженості природних запасів викопного палива людство докладає все більше зусиль в пошуку альтернативних джерел енергії.
  Місцева влада Львівщини почала заохочувати мешканців області до переходу на електроенергію з альтернативних джерел енергії.   Так, протягом 2017-2020 років з обласного бюджету населенню надаватиметься відшкодування від 5% до 20% річних за кредитами, залученими на придбання приватних сонячних електростанцій.
  У столиці відкрився найкращий дитсадочок.   У Шевченківському районі Києва відкрився дошкільний заклад №423, який опалюється тепловими насосами.
  Українці активно встановлюють сонячні батареї.   За минулий рік українці з рекордною швидкістю встановлювали поновлювані джерела енергії. Так, за минулі 12 місяців 2016 року кількість домогосподарств, які встановили приватні сонячні електростанції, зросла практично в 4 рази в порівнянні з 2015 роком.
  Тепер в київському зоопарку можна зарядити свій телефон прямо на вулиці.   У Київському зоопарку встановили перший у столиці «сонячне дерево», призначене для підзарядки електронних пристроїв.
    НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ     ПОСТАНОВА 30.06.2017 № 864 Про встановлення "зелених" тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств Відповідно до законів України "Про альтернативні джерела енергії", "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" та Порядку встановлення, перегляду та припинення дії "зеленого" тарифу на електричну енергію для суб'єктів господарської діяльності та приватних домогосподарств, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 02 листопада 2012 року № 1421, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ: 1. Установити "зелений" тариф на електричну енергію для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики, величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт, та які введені в експлуатацію: з 01 квітня 2013 року по 31 грудня 2014 року - 1049,03 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 січня 2015 року по 30 червня 2015 року - 943,50 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 липня 2015 року по 31 грудня 2015 року - 585,95 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року - 556,02 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року - 529,24 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року - 475,69 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 січня 2025 року по 31 грудня 2029 року - 423,71 коп/кВт·год (без ПДВ). 2. Установити "зелений" тариф на електричну енергію для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії вітру об’єктами електроенергетики, величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт, та які введені в експлуатацію: з 01 липня 2015 року по 31 грудня 2019 року - 340,23 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2024 року - 305,57 коп/кВт·год (без ПДВ); з 01 січня 2025 року по 31 грудня 2029 року - 272,50 коп/кВт·год (без ПДВ). 3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 березня 2017 року № 428 "Про встановлення "зелених" тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств". 4. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур’єр".Голова НКРЕКП                                         Д. Вовк
Facebook протестував дрон на сонячних батареях для роздачі інтернет-сигналу
В с. Часлівці Ужгородського району запустили першу в Україні сільську майстерню з виготовлення сонячних колекторів.
Найбільша в Європі сонячна електростанція на воді готова до введення в експлуатацію.
Столичним ОСББ будуть компенсувати установку сонячних батарей. Програма співфінансування «70/30» надасть можливість часткової компенсації установки на дахах багатоквартирних будинків сонячних батарей.
У США з'ясували, яким вірусом були атаковані українські обленерго
Велика кількість сонячного світла в Ізраїлі створює всі можливості для використання цього ресурсу для генерації енергії за допомогою сонячних панелей.
Закарпатці встановлюють теплові насоси і гріються тим, що нам Бог подарував. Парадоксально, але факт: на Закарпатті піонерами у питанні переходу на альтернативні системи опалення є представники так званого середнього класу. Багатії, котрим не важко виділити кілька тисяч доларів на «зелені» системи, – не хочуть. Незаможні краяни, які заробляють тисячі не в доларах, а в гривнях – не можуть. І все-таки з кожним місяцем все більше закарпатців переймають європейський досвід і вчаться жити розумно: комфортно і економно.
Цьогорічні погодні умови та зокрема тепла осінь дали змогу більшості закарпатців відстрочити завжди актуальну у цей період тему опалювального сезону. Хоча, якщо погода в цьому плані сприяла, то нові тарифи на газ навряд можна назвати сприятливими для більшості населення. Імовірно, більшість закарпатців ще не підраховували кошти, які їм необхідно буде витратити на забезпечення тепла власних будинків. Натомість сума обіцяє стати чи не найбільшою витратою у розрізі сімейного бюджету. Нагадаємо, що нові тарифи на газ (від 1.08.2010) такі: ІІ категорія – 1098,00 грн. за тисячу м3 газу, ІІІ – 2248,20 грн., ІV – 2685,60 грн. І це не кінець.
Винахід відноситься до області ефективного використання сонячної енергії в поєднанні з тепловим насосом з високим коефіцієнтом трансформації для обігріву побутових приміщень та промислових об'єктів, забезпечення гарячого водопостачання та нагріву води в басейнах і поєднує в собі сонячний тепловий колектор, а в відсутності сонячної інсоляції тепловий колектор виконує функцію конденсатора теплового насоса, що дає змогу ефективно використати теплову енергію навколишнього повітря, коли вже сонячний колектор не працює, але як тепловий колектор в поєднанні з тепловим насосом має високу ефективність. 
Сонячні колектори є найбільш ефективним і довговічним джерелом альтернативної теплової енергії. Собівартість її (енергії) дуже низька, після того як система сонячних колекторів встановлена і працює, теплова енергія стає безкоштовною,а запас її необмежений,тому,підвищення ефективности системи є головною метою при проектуванні таких систем.Нами зареєстровані 2 заявки на винахід в області "Сонячні колектори".
Система теплопостачання, що містить джерела тепла і споживач тепла з впускними та випускними патрубками, систему трубопроводів, заповнену рідким теплоносієм, якою сполучені джерела тепла із споживачем тепла, яка відрізняється тим, що вона містить принаймні два трійники, випускні патрубки джерел тепла, через перший трійник сполучені з впускним патрубком споживача тепла, випускний патрубок споживача тепла через другий трійник сполучений з впускними патрубками джерел тепла, а між другим трійником і впускними патрубками джерел тепла послідовно вмонтовані зворотні клапани і циркуляційні насоси. Винахід відноситься до галузі теплоенергетики і може бути використана в системах теплопостачання приміщень.
Призначені для нагріву води і підтримки опалення будинку, дозволяють заощадити до 75% традиційного палива, необхідного для гарячого водопостачання і до 40% необхідного для опалення будинку.
Сонячні батареї або сонячні монокристалічні модулі призначені для перетворення сонячного випромінювання в електричний струм постійної напруги, можуть використовуватися в якості основного або додаткового джерела енергії
 Використовується для обігріву та кондиціонування будинків, нагріву води в басейні та гарячого водопостачання. Як джерело тепла можуть використовуватися геотермальні свердловини, вода з свердловин, земляний контур або повітря.
Використання енергії вітру допомагає вирішити проблеми енергопостачання віддалених об'єктів, заміських будинків, а також можуть використовуватися в якості основного або додаткового джерела енергії.
Сонячний колектор тепловий, який містить принаймні один теплоприймач, виготовлений у вигляді ємності, заповненої рідким теплоносієм, два бойлери, основний та додатковий, дві ємності відбору нагрітого рідкого теплоносія, розміщені в порожнинах основного та додаткового бойлерів і сполучені послідовно, причому теплоприймач та ємності відбору