+38(095)782-84-68 +38(096)973-60-06 SolarKarpathy1@gmail.com

Ефективність сонячної батареї – коефіцієнт перетворення сонячного світла в електроенергію. На ефективність впливають, як вид сонячних панелей (монокристалічні або полікристалічні), так і експлуатаційні та проектні рішення (географічне положення, тип установки і температурні характеристики, орієнтація і кут нахилу сонячних батарей, затененность). Ці фактори не залежать безпосередньо від споживача. Що ж може зробити власник сонячної електростанції (СЕС), щоб вона працювала з максимальною ефективністю і в найкоротші терміни окупила себе?

  1. Коли панелі знаходяться на гарантійному обслуговуванні все що потрібно – стежити за вихідними параметрами потужності (вони не повинні знижуватися, а інвертор не повинен показувати системну помилку). Якщо стався збій, потрібно викликати фахівців сервісу.
  2. При забрудненні фотомодулів їх ефективність падає на 7-10%. Тому слід періодично чистити їх від пилу (помити зі шланга) і великого налипання сміття. АЛЕ не в жарку пору року, коли панель сильно нагріта !!!
  3. Перевірка інвертора і його очищення від пилу. Інвертор перегрівається за рахунок зниження коефіцієнта теплопровідності. Наслідком цього є зниження ККД сонячної електростанції і скорочення терміну служби інвертора.
  4. Взимку основна проблема – налипання снігу. При тривалому / рясному налипання боротися доводиться вручну (за допомогою м’якої мітли). При малому снігопаді сонячна панель здатна розтопити його, так як сама нагрівається від сонця.
  5. Необхідно не допускати механічних пошкоджень сонячних панелей. Порушення герметизації камер з фотоелектричними елементами призводить до проникнення в них вологи, що негативно впливає на роботу батарей.
  6. При догляді потрібно звертати увагу на наявність корозії, ослаблення болтових з’єднань систем кріплень; на контакти і ізоляцію з’єднання сонячного кабелю.
  7. Регулярно перевіряти заземлення.

Використання СЕС передбачає легкий і не дорогий процес обслуговування сонячних панелей, як і будь-який побутовий електроприлад. Що є прекрасним бонусом до економії і заробітку від використання сонячних електростанцій!