+38(095)782-84-68 +38(096)973-60-06 SolarKarpathy1@gmail.com

2018 рік став проривом в Україні в сфері альтернативних джерел енергії. Близько 4500 СЕС було встановлено за рік – це рекордні 742,5 МВт нових «зелених» потужностей. Так, наприклад, в 2014 році наявністю сонячної електростанції могли похвалитися лише близько 20 сімей.

За останні 5 років 7500 тисячі домогосподарств України встановили СЕС. Більше половини з них запустили в минулому році.

Головною причиною такої уваги до сонячних електростанцій став «Зелений тариф» – спеціальний тариф, за яким комерційні організації і приватні особи продають вироблену із застосуванням поновлюваних джерел енергії державі.

За словами Голови Держенергоефективності Сергія Савчука, завдяки власній СЕС сім’я самостійно забезпечує потреби в електроенергії, економить свій бюджет і ще й заробляє, реалізуючи надлишок енергії в мережу.

Також важливим фактором популярності сонячних батарей стало зниження вартості сонячних панелей через здешевлення і розвитку технологій, зменшення вартості основною складовою сонячних модулів – кремнію.

Отже, з огляду на темпи зростання популярності сонячних електростанцій, можна очікувати, що протягом 2019 року в Україні встановлять ще кілька тисяч нових домашніх сонячних електростанцій. Альтернативні джерела енергії можуть не тільки доповнити традиційні вугілля, газ і нафту – а в перспективі замінити їх.